انتخاب لوله فلکسبیل

انتخاب لوله فلکسبیل

لوله فلکسیبل در انواع مختلفی تولید می شود . ویژگی اصلی این لوله ها انعطاف پذیری بالای آن است و به همین دلیل کاربردهای بسیاری در صنعت دارد . به طور کلی از لوله فلکسیبل برای انتقال دادن مواد در حالت های خاصی استفاده می شود .

مهم ترین کاربرد لوله فلکسیبل در انتقال مواد سیال است . احتمال بروز هر نوع خطر با انتخاب و استفاده از لوله فلکسیبل , به حداقل می رسد .

بنابراین بهتر است که پیش از اقدام به خرید آن ها , با این لوله ها و کاربردهایشان بیش تر آشنا شوید :

ویژگی های اصلی لوله فلکسیبل

یکی از مهم ترین مزایای این لوله ها آن است که در برابر خورندگی بسیار مقاوم هستند . به راحتی تمیز می شوند . و معمولا از آن ها در صنعت نیمه هادی , برای طراحی سیستم ها استفاده می شود .

از مهم ترین ویژگی های لوله فلکسیل , می توان به تحمل فشار وزن بالا و تحمل دمایی بسیار زیاد آن اشاره کرد . همچنین این لوله ها با مواد شیمیایی که درون آن ها قرار می گیرند , واکنش نمی دهند , که این یک ویژگی بسیار مهم به شمار می آید .

انتخاب لوله فلکسیبل مناسب

در روند ساخت این لوله ها , پس از انتخاب مواد اولیه , برای پوشاندن سطح داخلی و یا خارجی لوله ها , لایه ای انتخاب می شود . برای انتخاب لوله مناسب باید موارد زیر را در نظر بگیرید :

نوع شلنگ استفاده شده

حتما درجه بندی فشار و دما را در نظر بگیرید . بنا بر شرایطی که از این لوله ها قرار است استفاده شود , باید آن ها مقاومت فشاری و دمایی شرایط مورد نظر را داشته باشند .

متوسط دمایی که لوله های فلکسیبل فلزی می توانند تحمل کنند بین 325 الی 850 درجه فارنهایت است .

لوله های فلکسیبل سیلیکونی به خاطر انعطاف پذیری بالا , استفاده از آن ها رایج است . نکته ای درباره این لوله ها هست , آن است که این لوله ها سازگاری شیمیایی محدودی دارند و معمولا این مواد را به جذب می کنند .

نوع دیگر این لوله ها , لوله فلکسیبل فلوروپلیمر است که مقاومت دمایی بیشتری نسبت به سیلیکونی ها دارند .

به طور کلی لوله های فلکسیبل تحمل فشاری بالایی دارند .

بنابراین برای انتخاب بهترین لوله فلکسیبل , باید لوله مناسب با صنعتی که قرار است در آن استفاده شود را انتخاب نمایید .

نوع سیستم

سهولت در نصب یکی از نکاتی است که هنگام انتخاب این لوله ها باید به آن توجه داشته باشید . طول عمر بالای این لوله ها هم به جهت اقتصادی و هم به جهت نیاز سیستم حائز اهمیت است .

اگر طول عمر و ماندگاری لوله ها کم باشد , نیاز به تعویض مدام آن ها است که همین امر موجب افزایش هزینه ها می شود . ابتدا باید فشار سیستم خود را در نظر بگیرید و لوله متناسب با آن را برای انتقال سیالات انتتخاب نمایید .

استاندارد های صنعت بکار رفته

استانداردهای صنعت را حتما در نظر بگیرید . لوله فلکسیبل مناسب باید با توجه به صنعتی که قرار است مورد استفاده قرار گیرد طراحی شود . در این صورت عملکرد سیستم های سیال افزایش می یابد . لوله فلکسیبل در صنایع مختلفی استفاده می شود . مثل : صنایع دارویی , بیوتکنولوژی و بهداشتی

 

تماس با ما

آدرس دفتر مرکزی: تهران – خیابان سمیه – نبش موسوی – ساختمان سعید- طبقه 4 واحد 51

تلفکس: 86074195-86074027-86074336

ایمیل:‌ info@elconco.com

همکاران ما

Search