جایگذاری درست و دقیق لوله کاندوئیت

جایگذاری درست و دقیق لوله کاندوئیت

برای نصب و جایگذاری درست و دقیق لوله کاندوئیت , نکاتی هست که قصد داریم آن ها را به شما آموزش دهیم .

جایگذاری درست و دقیق کاندوئیت ها

·        یکی از نکاتی که در مورد جایگذاری درست و دقیق لوله کاندوئیت در سقف ها باید رعایت کرد , قبل از مرحله بتن ریزی است . باید قبل از این مرحله کاندوئیت ها کار گذاشته شوند تا در قسمت کف سقف قرار گیرند . همراه با کاندوئیت ها باید لوله ها جعبه ها و دیگر لوازم مورد نیاز نیز کار گذاشته شوند .

·        در رابطه ها کاندوئیت هایی که در درون دیوارها قرار می گیرند , باید لوله ها را با فشاری ثابت در فاصله های 1 متری از سطح خارجی دیوار فیکس و ثابت کرد . بعد از پایان مراحل نصب باید تمامی فواصل پر و بتن ریزی شوند و هیچ فضای خالی ای وجود نداشته باشد . تمامی ابزار ها و لوازم مورد نیاز باید با کاندوئیت ها درون دیوار قرار داده شود .

·        تمامی جعبه ها و قفسه های مورد نیاز برای کاندوئیت های اساسی باید در ابعاد درست و دقیق جایگذاری شوند . این جایگذاری باید به گونه ای باشد که گچ به اندازه 12 میلی متر بیشتر از حالت های عادی بر روی آن قرار گیرد .

·        تمامی شیارها باید تا قسمت سطح دیوار باید تا قبل از گچ گیری دیوارها با سیمان پر شوند . بهتر است تا جای ممکن از دیوارها برای جاسازی کاندوئیت ها و شیارها استفاده نشود . تمامی خطوط لوله ها و جعبه تقسیم ها باید نصب , ثابت و پشتیبان شوند تا پس از آن آجر کاری شروع شود .

·        در هر قسمت از پروژه که نیاز به استفاده از کاندوئیت های سطحی است , باید از لوله کاندوئیت فولادی استفاده شود که حتما باید این کاندوئیت ها با پوشش GI ثابت شوند . همچنین این کاندوئیت ها باید در اشکال متقارن و مربعی شکل اجرا شوند .

·        برای جایگذاری درست و دقیق لوله کاندوئیت باید لوله کاندوئیت هایی که در سنگ ها جایگذاری می شوند , به شکل عمودی و در میله ها کار گذاشته شوند . تمامی لوله کاندوئیت های عمودی باید به میزان حداقل 150 میلی متر از انتهای لوله ها برداشته شوند . این بخش انتهایی باید توسط وسیله ای به نام "کوپلینگ" برای گرفتن اتصالات ارائه شود . توجه کنید که باید در حین انجام بتن ریزی از اتصالات کاندوئیت هایی که انتهایشان باز است , محافظت شود .

·        باید کاندوئیت های عمودی که بر روی دیوار نصب می شوند را در جعبه تقسیم قرار داد . این کار باید قبل از ساختن دیوار های آجری انجام گیرد . برای نصب دوباره این کاندوئیت ها تخریب و یا جداسازی دیوار های آجری مجاز نیست . پایان کاندوئیت ها باید در جعبه های GI/PVC  قرار گیرد و باید اندازه جعبه ها متناسب با اندازه کاندوئیت ها باشد .

·        نوع جعبه های تقیسم باید GI/PVC باشد که به لوله های آداپتور وصل می شوند . جعبه های تقسیم تنها باید با گچ نصب شوند تا دسترسی پیمانکاران به این جعبه , در هرکجا که نیاز است برای باز کردن بخش گچ و آجری , راحت باشد . جعبه های تقسیم باید عمق کافی داشته باشد تا پوشش گچی به کاندوئیت های جایگذاری شده اضافه شود . همچنین ارتفاعشان نیز باید استاندارد باشد .

·        تمامی کاندوئیت های فولادی باید سنگین جوش داده شوند و همچنین از نوع رشته ی باشند . تمامی لوازم جانبی مثل خم کن ها , جعبه ها , گیربکس و ... باید طبق استاندارد ها باشد .

·        در هر نقطه که لوله کاندوئیت های فولادی به جعبه کنترل کننده نقاط و یا تابلو های توزیع می رسند , باید مجرا ها به جعبه ها , تابلوها و دیگر لوازم به طور مرتب به هم وصل شوند . این کار برای استفاده از اتصالات PVC و کنترل تداوم در هر طرف ورودی است .

·        نوع کاندوئیت های PVC باید متناسب با درجه استاندارد ISI و سفت و سخت باشند . توجه کنید که در مکان هایی که لوله کاندوئیت ها به شکل یک خط مستقیم قرار می گیرند , جعبه های تقسیم باید در فاصله های حداقل 10 متری از هم قرار گیرند . کاندوئیت های PVC باید دارای سیم پیچی های عایقی باشند که در داخل کانال ها برای زمین باشد . در وصل کردن نهایی کاندوئیت های PVC به سوئیچ ها , باید DB ها با آداپتور ها هماهنگ باشند . و در نهایت کاندوئیت های PVC توسط سیمان وینیل به لوازم جانبی وصل می شود .

 

تماس با ما

آدرس دفتر مرکزی: تهران – خیابان سمیه – نبش موسوی – ساختمان سعید- طبقه 4 واحد 51

تلفکس: 86074195-86074027-86074336

ایمیل:‌ info@elconco.com

همکاران ما

Search