گلند فلزی کابل

در این مطلب به بررسی جزئیات مربوط به گلند فلزی کابل می پردازیم.

استفاده از اتصالات برق در سیستم برق کشی ساختمان های مختلف از اهمیت بسیاری برخوردار است و نقش مهمی را در ایمنی ساختمان ها ایفا می کند. استفاده از وسایل و ابزارهایی که دارای کیفیت لازم نباشند می توانند سبب بروز مشکلات مختلفی مانند برق گرفتگی، آتش سوزی و حوادثی جبران ناپذیر گردند. گلند کابل برق یکی از وسایل مهمی است که از آن برای پوشش سیم ها و کابل های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. در این مقاله به انواع گلند های کابل به ویژه گلند فلزی کابل پرداخته شده است.

معرفی گلند کابل برق

در سیستم برق کشی ساختمان از ابزارهای و وسایل مختلفی استفاده می شود که بر ایمنی کار می افزاید. گلند کابل برق یکی از این ابزار می باشد که از آن برای متصل کردن انواع کابل ها و سیم ها به جعبه تقسیم استفاده می شود. این اتصال باعث می شود تا کابل ها و سیم های برق از انواع خطرات احتمالی مانند آتش سوزی یا رطوبت در امان بماند. همچنین گلند کابل باعث می شود تا سیم ها توسط حشرات و جانداران موذی جویده نشود و احتمال لخت شدن سیم ها و اتصالی آنها کاهش می یابد.

انواع گلند کابل برق

گلند کابل را در انواع و جنس های مختلفی تولید می کنند که بسته به نوع محیط و مکان مورد استفاده می توان هر یک را مورد استفاده قرار داد. گلند پلاستیکی، گلند فلزی کابل، گلند پی وی سی، گلند کابل برنجی و گلند آلومینیومی از انواع مختلف گلندهای کابل می باشند. گلندهای پلاستیکی از مقاومت بالایی برخوردارند و در برابر انواع اسیدها و مواد خورنده مقاومت بالایی از خود نشان می دهند. گلند فلزی کابل از انواع گلند کابل می باشد که از محبوبیت زیادی در میان گلندها برخوردار است.

شرکت فولاد صنعت الکان بعنوان تولیدکننده سینی کابل آماده هرگونه مشاوره در خصوص اجرای پروژه های مختلف می باشد.

گلند فلزی کابل چیست؟

به علت ویژگی هایی که این گلند کابل دارد از آن در صنایع مختلف و جهت اتصال انواع کابل ها به جعبه های تقسیم استفاده می شود. مقاومت این نوع گلند کابل در برابر خوردگی و انواع اسیدها بالا بوده و در محیط هایی که رطوبت بسیاری دارند می توانند مورد استفاده قرار گیرند.

در انواع دکل های سیم کشی برق و همچنین دکل های تلفن از گلند فلزی کابل استفاده می کنند. گلندهای فلزی را در انواع گلندهای فلزی برنجی و برنزی تولید می کنند که برای تولید آنها استانداردهای مختلفی را به کار می برند. این گلندها می توانند در محدوده دمایی گسترده ای از 20 تا 100 درجه سانتیگراد کار کنند و مشکلی برای آنها به وجود نیاید. در تابلوهای برق نیز از گلندهای کابل فلزی و یا دیگر انواع گلندها به عنوان اتصال دهنده کابل استفاده می کنند.

 

تماس با ما

آدرس دفتر مرکزی: تهران – خیابان سمیه – نبش موسوی – ساختمان سعید- طبقه 4 واحد 51

تلفکس: 86074195-86074027-86074336

ایمیل:‌ info@elconco.com

همکاران ما

Search